Podivuhodný případ: Slyšení v Lausanne se blíží

Podivuhodný případ: Slyšení v Lausanne se blíží

rk

Konečně!!! Po Giru je přede mnou další a o hodně těžší měření sil. Ve středu 10.června 2015 proběhne slyšení před CAS (Sportovní arbitrážní soud) v Lausanne. Bude to přesně po roce, 11 měsících a 14 dnech ode dne, kdy mě UCI (Mezinárodní cyklistická federace) kontaktovala ve věci údajných nesrovnalostí v mém biologickém pasu z let 2011 a 2012.

Za téměř dva roky jsem předložil celou řadu důkazů mluvících v můj prospěch. A přidal jsem další! Na žádost ČOV (Českého olympijského výboru, jehož rozhodčí komise projednala minulý rok můj případ) jsem letos absolvoval testy na Mayo Clinic, jedné z nejlepších světových a především nezávislých klinik. Klinika jednoznačně potvrdila, že změny v mém pasu lze přičítat například extrémní fyzické zátěži a naopak nelze šmahem tvrdit, že jsem dopoval. Potvrdila také, že trpím hypotyreózou, tedy sníženou funkcí štítné žlázy, a proto musím užívat vysoké dávky substitučního hormonu L-Thyroxine. Ke zveřejnění posudku potřebuji souhlas UCI/WADA, které jsou stranami řízení před CAS. Pokud ho dostanu, umístím kompletní výsledky testů z Mayo na svůj web. Nemám s tím problém.

Znovu opakuji, nikdy jsem nedopoval! Nejsem lhář ani podvodník! Biologický pas považuji za skvělý nástroj. Musí však být stanovena jasná pravidla k jeho užití. K čemu slouží krajní hodnoty, když člověk může být obviněn, stejně jako já, aniž by tyto krajní hodnoty byly dosaženy? Jsem maximálně otevřený. I proto jsem zveřejnil již minulý rok data ze svého pasu, lékařské zprávy i posudky.

Chci věřit, že zdravý rozum zvítězí. Věřím, že v Lausanne bude mé jméno očištěno. CAS má lhůtu pro rozhodnutí do 10. 7. Doufám však, že rozhodne dřív.

Na závěr jen můj dvouletý boj v číslech:

  • 4 roky starý případ.
  • 99.99 procentní jistota, že hovořím pravdu, podle testu na detektoru lži.
  • 3 stovky stran dokumentů a zdravotních zpráv.
  • 2 odmítnuté termíny slyšení v Lausanne ze strany UCI/WADA z důvodu vytíženosti jejich právníků.
  • 713 dní čekání na rozhodnutí (ode dne prvního kontaktu s UCI až do soudu v Lausanne dne 10. června).