Domněnky nesmí zničit nevinného člověka

Plně podporuji antidopingové instituce v boji za čistý sport, doping nemá ve sportu místo. Důležité je, aby zavedená pravidla byla pro všechny stejná, což v Romanově případu není respektováno. Domněnky nesmí zničit nevinného člověka. Přeji mu spravedlivý proces.

Profesor Pavel Kolář

Roman Kreuziger je nevinný

Roman Kreuziger se nedopustil porušení antidopingových předpisů UCI. Ze strany UCI nebylo uneseno důkazní břemeno ohledně tvrzení, že Sportovec porušil antidopingové pravidlo, tj. že došlo ze strany sportovce k užití zakázané metody či zakázané látky.

Rozhodčí komise Českého olympijského výboru, 22. 10. 2014

The UCI experts continue to ignore generally accepted forensic standards for the evaluation of scientific evidence

The UCI experts claim that doping is 'highly likely'. However, that's by far not good enough! The IOC decided many years ago that the certainty should be at least 99.99%. Why? With ~250,000 conventional tests per year, that leads to an innocent athlete being convicted every two weeks - without real defense. That was believed to be an acceptable risk of competing. The UCI experts are invited to provide a calculation to support their verbal statistical claim ('highly likely'). I'm very confident that it's a mere guess, their personal belief that the rider is guilty. Clearly, such beliefs should never enter an expert opinion.
Dr. Klaas Faber, Independent anti-doping expert and former forensic scientist
Read more

Jako šerif ve městě na hranicích...

Není důležité, zda jste nebo nejste fanoušek Kreuzigera. Řídící orgán překročil rámec svých vlastních psaných pravidel, aby zabránil jezdci soutěžit. Musí to pro nás být znepokojivý pocit, pokud řídící orgán, jehož úkolem je stanovovat a udržovat pravidla,začne tato pravidla účelově ohýbat. Může sice argumentovat, že to dělá za správným účelem, ale je velmi riskantní, pokud se UCI začne chovat jako šerif ve městě na hranicích. .
INRNG, 21. 8. 2014

Zajímavé odkazy

Passport Control: The Curious Case of Kreuziger

BBC World Service, 6. 12. 2014

Exclusive: Kreuziger speaks about his Biological Passport case

Cycling News, 4. 12. 2014

Kreuziger: "Non mi sono mai dopato, situazione kafkiana"

La Gazzetta dello Sport, 4. 12. 2014